Conducea băut şi fără permis!
Un tânăr din Mălureni a fost prins de poliţiştii de la Rutieră în timp ce se plimba nestingherit la volanul unui autoturism, deşi consumase în prealabil alcool şi nu avea nici permis de conducere. Astfel, agenţii din cadrul Poliţiei Municipale Curtea de Argeş l-au depistat la sfârşitul săptămânii trecute pe P.M., în vârstă de 20 ani, din comuna Mălureni, care conducea un autoturism pe Bulevardul Basarabilor din Curtea de Argeş fără a poseda permis de conducere şi aflându-se sub influenţa alcoolului. Bărbatului i-au fost recoltate două probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost înregistrat dosar de cercetare conform art. 335 şi 336 din Codul penal.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
