Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 18:11

La puşcărie, după ce a condus băut!

Oamenii legii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Domneşti au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de Judecătoria Curtea de Argeş pe numele lui I.M.T., în vârstă de 30 ani, din comuna Muşăteşti. Acesta a fost condamnat la 2 ani de închisoare pentru săvărşirea infracţiunii de conducere sub influenţa băuturilor alcoolice a unui autovehicul pe drumurile publice. Bărbatul a fost condus la Penitenciarul Mioveni, acolo unde a fost încarcerat.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It