Accident cu o victimă la Valea Sasului!
În ultima perioadă, zona Staţiei Peco de la Valea Sasului pare că funcţionează ca un magnet pentru accidentele rutiere. La doar câteva zile după ultimul eveniment de acest gen înregistrat în zonă, vineri, un nou accident a avut loc. Şoferul unui Chevrolet Aveo, care circula dinspre Curtea de Argeş spre Piteşti, a vrut să intre în Peco, să alimenteze, dar a făcut stânga fără să se asigure. A intrat în plin într-un Opel, condus de un bărbat în vârstă de 68 ani, din Bucureşti. În urma impactului, ambele maşini au suferit pagube serioase, iar soţia şoferului bucureştean a fost rănită. La faţa locului, pe lângă poliţişti, a ajuns şi o ambulanţă, care a transportat-o pe femeie la Spitalul Municipal Curtea de Argeş pentru investigaţii amănunţite.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
