Record de şoferi prinşi băuţi la volan!
La sfârşitul săptămânii trecute, poliţiştii din cadrul Biroului Rutier Curtea de Argeş l-au depistat pe M.R., în vârstă de 42 de ani, din comuna Tigveni, care conducea un autoturism pe DJ 678A, pe raza comunei Tigveni, deşi consumase în prealabil alcool. Bărbatul a refuzat recoltarea de probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost înregistrat dosar conform art. 337 din Codul penal. Tot în Tigveni şi tot de către oamenii legii de la Biroul Rutier Curtea de Argeş a fost prins băut la volan şi M.S., în vârstă de 45 de ani. Şoferul turmentat a fost condus la spital, unde i-au fost recoltate două probe biologice de sânge. Pe numele său a fost înregistrat dosar penal. Totodată, agenţii din cadrul Biroului Rutier Curtea de Argeş l-au prins în trafic pe D.M, în vârstă de 54 de ani, din Câmpulung, care conducea sub influenţa alcoolului un autoturism pe raza comunei Domneşti. Şoferul a refuzat recoltarea de probe biologice şi s-a ales cu dosar penal. Ultimul, dar nu cel din urmă, B.M., în vârstă de 26 de ani, din Câmpulung, s-a ales cu dosar penal după ce "a comis-o" urcându-se la volan cu câteva pahare cu alcool luate "la bord". De hac i-au venit tot poliţiştii de la Curtea de Argeş, care se pare că şi-au dat peste cap etilotestele la sfârşitul săptămânii trecute...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
