Incendiu la o cabană din lemn
Duminică noaptea, două echipaje cu două autospeciale cu apă şi spumă şi un echipaj cu o ambulanţă SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş au intervenit în municipiu, pe strada Buşaga, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuinţă din lemn. Cabana a ars pe o suprafaţă de aproximativ 30 mp. O mare parte dintre bunurile din interior s-au făcut scrum. Se pare că flacăra a pornit de la focul făcut într-o sobă din interiorul cabanei.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
