Vânător atacat de urs la Muşăteşti!
Un bărbat în vârstă de 36 ani, din Piteşti, s-a ales în această după-amiază cu răni grave după ce a fost atacat de un urs! Din primele informaţii, se pare că acesta se afla la vânătoare, în comuna Muşăteşti şi, dintr-o dată, animalul sălbatic s-a năpustit asupra lui şi l-a atacat. La faţa locului a ajuns o ambulanţă care l-a transportat la Spitalul Municipal Curtea de Argeş. "În jurul orei 17.00, la Unitatea de Primiri Urgenţe a spitalului nostru a ajuns un bărbat atacat de urs, care prezenta multiple răni grave în mai multe zone ale corpului. Se bănuia chiar o fractură de craniu... Medicii de la UPU i-au acordat îngrijiri, l-au cusut, iar pentru că starea sa era deosebit de gravă, pacientul a fost transferat la Spitalul Judeţean Piteşti", a declarat pentru ARGEŞ EXPRES managerul Spitalului Municipal Curtea de Argeş, ing. Viorel Popescu. Vă reamintim că anul trecut, în luna decembrie, un bărbat a fost ucis de un urs la o vânătoare organizată în judeţul Argeş. Vânătorul avea 40 ani şi era din comuna Vlădeşti.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
