"- Ţi-e dragă libertatea? Da' fii sincer!" "- Sincer? Mi-e dragă!": Cristian Borcea a plătit cauţiunea de 2 milioane de lei
Fostul finanţator al lui Dinamo Bucureşti a achitat cauţiunea în valoare de 2 milioane lei stabilită de procurorii DIICOT în dosarul în care este cercetat pentru evaziune fiscală şi spălare de bani. DIICOT susţine că gruparea din care făcea parte Cristian Borcea, precum şi foşti şefi ai Rompetrol Group, a acţionat în intervalul 2010-2013, fiind dezvoltat un nucleu evazionist prin contracte fictive. Vă reamintim că Borcea a fost eliberat condiţionat în luna iulie a acestui an!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
