Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 08:11

S-au adunat tone de deşeuri!

Campania de colectare a deşeurilor electrice şi electronice din 13-14 aprilie organizată de S.C. Niconex Service 2000 împreună cu Primăria Municipală a avut un rezultat îmbucurător pentru patronul firmei, Nicolae Constantin. "Acţiunea întreprinsă săptămâna trecută, prin care am strâns de la oameni diverse deşeuri, a avut un impact destul de bun anul acesta", ne-a spus la final principalul organizator. Bilanţul celor două zile este de aproximativ 2.200 kg deşeuri, din care 40% au fost televizoare, 5% calculatoare, 1% frigidere, 10% aparatură de bucătărie, 15% aparatură pentru îngrijire personală, iar restul de 30% - alte tipuri de aparatură. Din cei peste 100 participanţi la tombola organizată la sediul Primăriei Curtea de Argeş, au fost extrase 16 taloane câştigătoare. Norocoşii au fost: Andra Smaranda, Maria Pavel, Adriana Dumitru, Gheorghe Marica, Maria Badea, Emil Dorobanţu, Aurelia Stanca, Mariana Creţu, Petrică Onea, Liliana Săroi, Alina Dumitrache, Eugen Stângă, Ion Stroe, Carmen Toma, Dobriţa Marin şi Elena Năstase. Aceştia au câştigat premii ce au constat în cafetiere, sandwich-toasturi, cafetiere, ceasuri deşteptătoare, uscătoare de păr ş.a.

 

Pin It