Zonă plină de gunoaie!


În apropierea fostului sediu central al Complexului de Legume şi Fructe situat în zona Gării CFR îţi sar în ochi mormanele de gunoaie aruncate de trecătorii încă nefamiliarizaţi cu civilizaţia şi bunul simţ. Problema cea mai mare constă în faptul că aceste gunoaiele zac de mult timp şi, în loc să dispară, se înmulţesc pe zi ce trece. Este efectiv o imagine groaznică! Oare de ce nimeni nu face ceva în acest sens?...
