Decolmatarea văilor din Marina

Ieri, mai mulţi angajaţi ai HiDROSERV au început lucrarea de decolmatare a văilor din cartierul aflat la doar câteva minute de centrul municipiului. La intrarea pe strada Marina, valea pe care ar trebui să se strângă apa şi să se verse în baraj este complet înfundată de nisip şi mizerii. O ploaie mai abundentă ar fi dus la inundarea caselor din zonă, pentru că apa nu mai are canal de scurgere. Angajaţii HIDROSERV folosesc pentru această lucrare două buldoexcavatoare şi o basculantă pentru a transporta mâlul acumulat în canalul de scurgere.
