Prefectul a ordonat controale de Paşte
Zilele trecute, prefectul Cristian Soare anunţa că a emis un ordin prin care s-au constituit comisii mixte de control în perioada premergătoare Sărbătorilor Pascale formate din reprezentanţi ai DSP, OPC, DSVSA, Gărzii de Mediu, IPJ şi ISU. "Structurile M.A.I. vor desfăşura acţiuni specifice de prevenire a infracţiunilor, de menţinere a siguranţei traficului rutier, de menţinere a ordinii şi liniştii publice în pieţe, târguri, oboare, în preajma lăcaşelor de cult şi în zonele turistice. ISU va lua măsuri pentru prevenirea unor incendii în zona bisericilor, iar Garda de Mediu şi Jandarmeria vor verifica respectarea normelor legale referitoare la activităţile de picnic", a mai precizat prefectul Cristian Soare.
