Salvat de SMURD, a murit la Urgenţă!
Zilele trecute, un echipaj cu ambulanţa SMURD de prim ajutor calificat de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a intervenit la un caz semnalat pe strada Elena Cuză, la un pacient de 65 ani cu insuficienţă respiratorie acută. I s-au acordat îngrijiri medicale şi a fost transportat la spital. La sosirea la destinaţie, starea pacientului s-a agravat, acesta intrând în stop cardio respirator. S-au efectuat manevrele de resuscitare, însă fără rezultat.
