Pericol pe străzile din municipiu
Poliţiştii Biroului Rutier Curtea de Argeş l-au depistat pe Ţ.M. (25 ani), din municipiu, în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influenţa băuturilor alcoolice. Acesta a fost condus la spital, unde i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. Pe numele lui a fost deschis un dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de conducere sub influenţa băuturilor alcoolice a unui vehicul.
