Şoferul fugar a rămas în spital
Şoferul care a fugit de poliţie şi a sărit într-un canal a rămas internat în spital. Deşi starea sa de sănătate era una bună şi nu suferit fracturi, medicul chirurg Ionela Dăneţ a decis ca Vasile Balotă să fie internat timp de două zile pentru a fi sub supravegherea unui specialist. "Este o mică cifoscolioză pe radiografie (n.r. - o deficienţă combinată a coloanei vertebrale, rezultată din asocierea incurbării coloanei în plan frontal, scolioza şi cea în plan sagital, cifoza), iar pe mine mă interesează sănătatea pacientului", a spus medicul. Astăzi, şoferul buclucaş urmează să fie externat. Vă reamintim că marţi dimineaţă, Vasile Balotă a fost oprit de poliţiştii rutieri la un control de rutină, dar bărbatul a refuzat să le dea documentele oamenilor legii. Bărbatul a încercat să fugă şi a intrat pe marginea unui canal. Pentru că acolo nu era potecă, omul a căzut în canal de la 4 metri înălţime. "N-am ştiut traseul. Am crezut că e o văgăună, dar erau, dracu', 4 metri de gaură", ne-a povestit marţi şoferul.
