Inundaţii în Corbeni

Efectele ploilor abundente din vara aceasta nu au întârziat să apară. La sfârşitul săptămânii trecute, pompierii din cadrul Detaşamentului Curtea de Argeş au fost solicitaţi să intervină în comuna Corbeni. Precipitaţiile au dus la inundarea beciurilor şi curţilor a cinci gospodării, iar proprietarii nu s-au descurcat să scoată singuri apa. La faţa locului s-au depasat trei echipaje de urgenţă cu trei motopompe.
