"Campionii Bucuriei" la Corbi


O nouă ediţie a crosului "Campionii Bucuriei" a avut loc zilele trecute în localitatea Corbi. Competiţia a reunit la start peste 350 elevi din clasele V-VIII, care au alergat de la Mănăstirea Corbii de Piatră până la biserica parohiei Corbi. Câştigătorii acestei ediţii, pe grupe de vârstă (clasele V-VI şi VII-VIII), băieţi/fete sunt următorii:
Locul I: Răzvan Dinu, Tudor Crânguş, Laura Cârstea, Ana Maria Cârstoiu.
Locul II: Leontin Negru, Ion Petre Costea, Lavinia Bucur, Bianca Andreea Marin.
Locul III: Radu Nicolae Dobrescu, Alexandru Mihai, Bianca Vălimăreanu, Antonia Mariuţ.
Câştigătorii au primit din partea reprezentanţilor Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului medalii, diplome şi premii în bani. De asemenea, fiecare participant a primit gratuit o iconiţă şi un tricou inscripţionat cu sigla Eparhiei. Finala competiţiei se va desfăşura la Curtea de Argeş, în data de 26 septembrie şi va aduce la start câştigătorii crosurilor din fiecare protoierie.
