Preselecţii pentru "Românii au talent" la Curtea de Argeş
Cunoscutul spectacol de televiziune "Românii au talent" începe o nouă serie de preselecţii pentru sezonul următor. Marţi, 28 iunie, de la ora 11.00, echipa de producţie va ajunge în Curtea de Argeş, la Centrul de Cultură şi Arte "George Topîrceanu" pentru a căuta talente româneşti autentice. Menţionăm că este vorba doar de nişte discuţii în care cei interesaţi de participare vor afla toate informaţiile necesare, nu se va filma şi nu vor fi prezente vedetele. "Ne dorim ca în următorul sezon să continuăm promovarea oamenilor deosebiţi şi talentaţi din ţara noastră şi de aceea căutăm să-i cunoaştem pe membrii comunităţii dumneavoastră locale în număr cât mai mare pentru a-i face celebri pentru harul lor. Căutăm oameni cu aptitudini deosebite din orice domeniu, de la cântăreţi, dansatori, coruri, comici, rapsozi populari şi imitatori până la confecţioneri, meşteşugari, acrobaţi, magicieni, sportivi, trupe dans ş.a.m.d. De asemenea, ne dorim să descoperim talente neconvenţionale, pasiuni neobişnuite şi orice alte calităţi şi abilităţi spectaculoase care se află în judeţul dumneavoastră. Noi le vom fi alături participanţilor, îi vom încuraja pe cei care nu au încredere de sine şi care nu sunt conştienţi de talentul pe care îl poartă" - este mesajul transmis de cei din echipa de producţie.
