RĂMAS BUN pentru 4 dascăli de la "Mircea cel Bătrân"!
Săptămâna trecută, patru cadre didactice de la Şcoala Gimnazială "Mircea cel Bătrân" şi-au luat rămas bun de la colegii de muncă printr-o mică petrecere organizată cu ocazia anunţării pensionării acestora. Este vorba despre prof. Ionel Marinescu - actualul director, prof. Dumitru Spatariu, Victor Florescu şi înv. Eugenia Ivănescu - un dascăl cu peste 40 ani vechime în această şcoală. Evenimentul s-a desfăşurat la restaurantul Şura lui Ilea şi a fost onorat cu prezenţa de numeroşi dascăli din cadrul instituţiei. Sărbătoriţii au primit diplome şi au ţinut câte un discurs în care şi-au prezentat gândurile şi impresiile de la final de drum profesional. În cinstea lor, prof. Ion Gârtonea a organizat un număr special de dans sportiv cu elevii de la "Mircea cel Bătrân" care frecventează cursurile sale. S-au depănat numeroase amintiri, iar despărţirea s-a făcut cu regrete, dar cu promisiunea că vor ţine legătura şi vor păstra prietenia pe mai departe.
