Relicvă a unor vremuri de mult apuse

Aceasta a fost replica unui argeşean care a observat cabina telefonică din faţa Liceului Agricol "Constantin Dobrescu". În zilele noastre, tehnologia este la îndemâna oricui şi ar părea de neconceput ca un simplu apel telefonic să fie făcut dintr-o astfel de cabină amplasată pe stradă. Cu toate că "i-a trecut vremea", respectiva cabină rezistă pe bulevard. Nu pentru că ar fi utilă, poate pentru că este uitată. Astfel a ajuns un fel de panou publicitar pentru cei care vor să-şi facă gratuit reclamă la diferite produse. Totuşi, autorităţile municipale ar trebui să-şi îndrepte atenţia către astfel de "probleme", mai ales că aceasta se află în preajma Mănăstirii şi a viitoarei Necropole Regale, punctul maxim de atracţie turistică al urbei Basarabilor!
