Dunărea, în imaginaţia grădinarilor
În cadrul unei activităţi organizate la Grădiniţia "O lume minunată", împreună cu reprezentanţii Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului, grădinarii şi-au demonstrat îndemânarea în activităţi practice. Cum acţiunea s-a numit "Ziua Dunării", micuţii au desenat fluviul aşa cum şi l-au imaginat. În plus, au povestit că şi-ar dori ca destinaţie de vacanţă şi excursii la Dunăre şi mare, pe lângă vizitele la bunici şi verişori. Despre bucuria copilăriei a povestit şi părintele Vasile Ilina, coordonatorul Biroului de cateheză şi activităţi cu tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeş.
