Un raport recent al Băncii Naţionale a României arată că valoarea restanţelor argeşenilor la bănci a scăzut în ianuarie 2018 faţă de aceeaşi lună a anului 2017, în special, ca urmare a procedurilor
Sindicaliştii din Sănătate au decis declanşarea protestelor, nemulţumiţi de faptul că majorările salariale între 70% şi 170%, anunţate de la 1 martie, sunt "doar pe hârtie". Urmează patru zile de
Deşi temperaturile au crescut simţitor în ultimele zile, cazurile de gripă s-au înmulţit în judeţul nostru. Se pare că tocmai schimbările bruşte de temperatură ar fi de vină pentru cele 12 noi
Mai multe gospodării şi locuinţe din nouă localităţi argeşene au fost inundate, în ultimele două zile, în urma precipitaţiilor abundente şi a topirii masive a zăpezii. Echipajele ISU Argeş au
Numărul argeşenilor care nu au un loc de muncă a scăzut în luna februarie. Astfel, la sfârşitul lunii trecute, în judeţul nostru, numărul total al şomerilor înregistraţi a fost de 10.332 de
Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Argeş a demarat un nou program denumit simbolic "Salvator din pasiune". Acesta a debutat prin pregătirea voluntarilor în sectoarele de activitate specifice
În cadrul morbidităţii prin boli acute, infecţiile acute respiratorii ocupă primul loc. Virusurile care îmbolnăvesc oamenii se transmit cu uşurinţă de la o persoană la alta, putând duce la epidemii
În cursul lunii februarie, DSVSA Argeş a efectuat un număr de 661 de controale pentru supravegherea stării de sănătate a animalelor şi a sănătăţii publice, după cum urmează: 30 de unităţi cu profil
Accesul cetăţenilor români la locurile de muncă vacante oferite de angajatorii din străinătate se poate face prin Reţeaua EURES, prin aplicarea acordurilor bilaterale încheiate de România cu alte
Luni după-amiază, la Stadionul Municipal a aterizat un elicopter SMURD pentru a prelua un bărbat care tocmai suferise un infarct miocardic. Pacientul avea nevoie urgentă de montarea unui stent şi