GHIMPE DE VEGHE: Prin oraşul nostru regal...
Regal Oraş - ce bucurie!
Dar ca urmări, nimic de soi,
Rămas-a totul pe hârtie,
Căci regii dorm - dormim şi noi...
Regal Oraş - ce bucurie!
Dar ca urmări, nimic de soi,
Rămas-a totul pe hârtie,
Căci regii dorm - dormim şi noi...