FOTO-PAMFLET: Zi-le, domnu' Geo, chiar dacă suntem în postul Paştelui!

Recunoaşteţi personajul?...Dacă nu, oricât de greu ar fi de crezut, este, totuşi, consilierul local Gheorghe Boncea. A renunţat, după ani şi ani, la elementul principal de identificare -mustăcioara de haiduc sau, mă rog, de fante interbelic malagambist - şi nu mai arată ca actorul Geo Barton în "Moara cu noroc". Acum e liber să-şi schimbe şi numele de alint din Gică în Geo, că e mai cool. Şi trebuie să remarcăm şi faptul că, mai nou, odată cu noul look, dă semne că şi-ar asuma cu mai multă responsabilitate mandatul de ales local, ca un veritabil macho - care este... "Toată Piaţa Centrală e plină de rahat. Nu cred să existe om în oraşul ăsta care să-şi fi făcut vreodată cumpărăturile de acolo şi să nu fi mâncat varză, cartofi sau alte legume neurinate de câini. Dă-o-n pi... (BIIIP!)...da 'mă-sii de treabă, că nu e în ordine!" - a tunat Geo Boncea în şedinţa AGA de la SPU, când a cerut ca hingherii să ridice haitele de câini vagabonzi din respectiva zonă şi din tot oraşul.
