Cum să combatem arşiţa verii?
Alimente şi băuturi de consumat şi de evitat pe timp de caniculă
În zilele de vară, se constată instalarea caniculei în perioade diferite ale acestui anotimp. Atunci se recomandă consumul de lichide, cu precădere apa, pentru a se evita deshidratarea. În cazul alimentaţiei, sunt câteva alimente recomandate pentru a fi consumate şi altele care ar trebui evitate.
Ce să mâncăm în caz de caniculă
Pentru a limita riscul deshidratării, optaţi pentru alimente bogate în apă, în special fructe şi legume. Mizaţi mai ales pe rolul castraveţilor şi al frunzelor de salată, care sunt legumele cele mai bogate în apă. De asemenea, în rândul legumelor recomandate pentru consum pe timp de caniculă se numără roşiile şi dovleceii. În ceea ce priveşte fructele, cele mai bune de consumat sunt pepenele roşu, pepenele galben, piersicile, căpşunele şi altele. Carnea de peşte alb este o alegere bună pe timp de căldură puternică. Pentru a vă răcori, puteţi alege un şerbet răcoritor, care este mai puţin caloric decât o îngheţată obişnuită.
Smochinele - acest fruct delicios în oricare dintre formele sale (negru, verde sau gri) este bogat în vitamine, antioxidanţi, fibre şi minerale care contribuie la prevenţia diferitelor boli. Originară din Asia, smochina este cultivat de două ori pe an, în iulie şi la sfârşitul toamnei. Profitaţi, deci, şi savuraţi-o în tarte, dulceaţă, în formă naturală, după preferinţele dumneavoastră.
Cireşele fac deliciul sezonului estival. Cu siguranţă că aceste fructe sunt în topul fructelor de sezon, fiind printre preferatele consumatorilor de fructe.
Mazărea - după altitudinea la care este cultivată, aceasta ar putea fi consumată toată vara. Însă în luna iulie este cea mai bună, pentru că aceasta creşte în umiditate, înainte de a veni cele mai puternice călduri.
Piersicile sunt fructe care pot fi consumate pe tot parcursul verii, însă în iulie sunt foarte zemoase. Alegeţi piersicile tari, dar care să fie totodată şi bine coapte.
Rubarba - bogată în fibre, antioxidanţi şi vitamine, ea apare în anotimpul de primăvară, însă poate fi consumată pe tot parcursul verii. Nu uitaţi să mâncaţi doar tulpina, nu şi frunzele, care sunt toxice. În compoturi, dulceţuri sau tarte, rubarba poate înlocui toate sosurile desert.
Alimente mai puţin recomandate în timpul caniculei
Corpul se încălzeşte destul de mult încât nu este nevoie să-l siliţi să muncească şi în timpul digestiei. Deoarece termometrul depăşeşte 30 grade Celsius, evitaţi să consumaţi carne bogată în grăsimi animale, preparată la grătar sau prăjită în ulei, deoarece este dificil de digerat în toate formele sale. Protejaţi-vă de unele fructe şi legume cu proprietăţi diuretice, cum ar fi mărarul, anghinarea sau sparanghelul. În zilele de caniculă, corpul nu are nevoie să piardă apă şi să se deshidrateze. Glucidele sunt puţin recomandate, deoarece sunt greu de digerat. Dacă sunteţi gurmanzi, renunţaţi la bomboane, prăjituri şi produse de patiserie! În plus, silueta va avea de câştigat datorită acestui fapt.
Protejaţi-vă împotriva intoxicaţiilor alimentare!
La cumpărături, ar fi bine să luaţi cu dumneavoastră o sacoşă care să păstreze alimentele în siguranţă împotriva caniculei. Va fi utilă pentru a aşeza toate produsele perisabile care se pot strica uşor din cauza căldurii. Pentru siguranţă, de asemenea, nu consumaţi la picnic sau la mesele în aer liber maioneză, sos carpaccio, carne sau prăjituri cu cremă. Virusul Salmonella se poate dezvolta rapid în mediul extrem de cald şi poate antrena o intoxicaţie alimentară care urmează în orele următoare şi se caracterizează prin indigestie.
Ce bem pe caniculă
În cazul băuturilor, pentru că a bea 2 litri de apă pe zi pare mult. Există însă câteva alternative recomandate de specialişti, dar şi câteva variante bine de evitat. Anticiparea senzaţiei de sete prin a bea regulat în timpul zilei apă este esenţiala pentru a putea suporta mai bine căldurile puternice. Organismul are nevoie de 1 litru şi jumătate până la 2 litri de apă pentru reabsorbţia volumului de lichide şi de săruri minerale pierdute prin transpiraţie. Important de reţinut este faptul că este inutilă completarea băuturilor cu gheaţă, pentru că riscaţi să vă confruntaţi cu crampe ale stomacului şi este posibil să aveţi dureri în gât câteva ore mai târziu. Însă, pentru că este important a răspunde şi plăcerilor fiecăruia, s-a realizat o listă a celor mai recomandate băuturi şi a celor care ar trebui evitate, pentru a vă hidrata şi a lupta împotriva căldurii.
Băuturi recomandate
Apă - pentru că nu s-a găsit încă o singură băutură care să fie capabilă să o înlocuiască. Apa este vitală pentru organismul fiecăruia în parte, pentru că aceasta regenerează celulele şi permite sângelui să circule. Dar ideea de a nu bea nimic în afară de apă este un inconvenient pentru multe persoane. Astfel, nu ezitaţi să vă parfumaţi apa cu ajutorul unei felii de lămâie sau de castravete, a câtorva frunze de mentă sau a unor fructe tăiate în bucăţi. Un alt truc este să optaţi pentru apa cu cocos. Această băutură este foarte răcoritoare, cu puţin zahăr şi bogată în elemente nutritive, cum ar fi potasiul.
Sucurile naturale şi smoothie-urile trebuie consumate pentru aportul lor de vitamine. Însă, pentru a lupta contra oboselii din timpul caniculei, nimic nu este mai bun decât un suc natural răcoritor de fructe proaspete sau un smoothie, în care să adăugaţi fructe sau lapte. Atenţie, totuşi, la cantitatea de zahăr din aceste băuturi. Nu ezitaţi în acest caz să diluaţi băuturile în care aţi adăugat prea mult zahăr cu puţină apă.
Ciocolata rece în locul celei calde, pentru sportivi - după un efort fizic considerabil - sau un pahar mare cu lapte cu cacao permite încărcarea organismului cu energie. Aceasta conţine destul de mult zahăr, astfel că se recomandă să nu se consume prea des.
Ceaiul şi cafeaua, pot fi consumate, dar în cantităţi rezonabile. Există şi controverse, deoarece unele persoane recomandă să se evite aceste băuturi în timpul căldurilor puternice, în timp ce altele, bazate pe studii, susţin că această idee nu este valabilă. Efectul lor diuretic care produce eliminarea lichidelor din organism nu ar fi chiar atât de important decât dacă sunt consumate în doze prea mari. Este esenţial să nu se abuzeze de acestea, dar nu trebuie să fie ocolite, deoarecese evită zahărul.
Supa, este de preferat pentru aportul său de fibre. O supă de legume călduţă permite integrarea destul de facilă a unei mari cantităţi de lichide şi de fibre. Veţi fi astfel rehidrataţi, deoarece acest amestec luptă împotriva constipaţiei şi a balonării. Dacă v-aţi cumpărat una deja preparată, verificaţi cantitatea de sare, astfel încât să nu fie prea ridicată, pentru că va avea efectul invers!
De evitat
Toate băuturile ce conţin alcool - fie că este bere sau vin - nu ajută la hidratare, din contră! Efectul diuretic produce pierderea de apă. Dacă nu puteţi renunţa la alcool, gândiţi-vă să beţi un pahar cu apă după fiecare pahar de vin consumat!
Băuturile carbogazoase sunt "prietenii falşi" care conţin zahăr. Aspectul lor răcoritor, cu picăturile de apă care se scurg pe sticlă ne poate păcăli, deoarece băuturile gazoase şi îndulcite nu sunt bune răcoritoare. Din contră, bulele pot produce dureri de stomac.
