Colţul micului fermier - Cum recoltăm porumbul
Vara care a trecut, fiind excesiv de călduroasă, a influenţat foarte mult evoluţia stării de vegetaţie la cultura porumbului. Ajungerea la maturitatea de recoltare va fi mult influenţată şi de momentul căderii primelor brume. De aceea culesul va începe diferenţiat, de la o parcelă la alta, în funcţie de gradul de coacere al ştiuleţilor, ţinând cont de unele recomandări:
- nu trebuie aşteptată uscarea deplină a ştiuleţilor, deoarece acest proces se desfăşoară anevoie sub învelişul de foi şi se ajunge la întârzieri ce pot crea dificultăţi mari, mai ales dacă vremea devine ploioasă. Momentul potrivit de recoltare a ştiuleţilor este atunci când aceştia au întrerupt legătura cu seva, boabele au ajuns la maturitate şi încep să se încreţească;
- este preferată metoda recoltării prin depănuşare, deoarece foile rămân pe cocean şi ştiuleţii încep imediat să se usuce;
- depozitarea ştiuleţilor depănuşaţi se face în poduri şi pătule, la început în strat subţire - 20-30 cm. Apoi, pe măsură ce porumbul se usucă, stratul de depozitare poate ajunge în poduri la 40-50 cm grosime şi în pătule, la un metru. Dacă se apreciază că uscarea este incompletă, zilnic se răscoleşte stratul de ştiuleţi depozitaţi;
- tăiatul cocenilor, legatul snopilor şi eliberarea terenului este bine să se facă în 2-3 zile, pentru a nu se degrada cocenii şi a se da posibilitatea păşunării porumbiştilor cu animalele. La recoltatul porumbului vor avea prioritate suprafeţele pe care urmează să se însămânţeze grâu.
