România U21 joacă împotriva Danemarcei pe "Ion Oblemenco"

Federaţia Română de Fotbal a anunţat UEFA stadionul pe care reprezentativa Under 21 va evolua în luna martie, când e programat meciul cu Danemarca, cel mai puternic adversar din preliminariile

România va participa la turneul de la Toulon, înaintea Jocurilor Olimpice

Naţionala de tineret a României, condusă de Adrian Mutu, va participa la Turneul "Maurice Revello", unul dintre cele mai prestigioase turnee de pregătire dedicate tinerilor fotbalişti, în perioada

Lucian Burchel, noul director al Şcolii Federale de Antrenori!

Fost internaţional român cu 2 selecţii la prima reprezentativă şi 160 de meciuri în primul eşalon fotbalistic al României, Lucian Burchel îşi începe activitatea la conducerea Şcolii Federale de

Peste 37.000 de înscrieri în programul de voluntariat UEFA EURO 2020

EURO 2020 a adus, pe lângă cea mai mare cerere de bilete din istorie, şi cele mai multe înscrieri în programul de voluntariat. Nu mai puţin de 88% dintre aplicanţi provin din cele 12 oraşe-gazdă

SCM Rm. Vâlcea a remizat la Krim şi-şi păstrează locul 4, calificant în sferturi!

Echipa condusă de Florentin Pera a scăpat printre degete victoria din Slovenia. Cu mai puţin de 1 minut înainte de fluierul final, conducea cu 28-27, dar arbitrele suedeze "şi-au dat din nou în

Halep a câştigat turneul de la Dubai şi vine acasă cu 696.860 $!

Sâmbătă seara, Simona Halep a triumfat pentru a doua oară după 5 ani, la Dubai, cucerind trofeul cu nr. 20 din carieră, primul după Wimbledonul de anul trecut. Ea a devenit a patra jucătoare care a

Doar o remiză sub Dealul Feleacului: U Cluj - FC Argeş 1-1 (0-1)

# Au marcat: Mailat (min. 77)/Blejdea (min. 43)

FC Argeş a trebuit să se mulţumească doar cu un punct vineri seară, din deplasarea de la U Cluj, deşi după aspectul jocului ar fi trebuit să le

Liga Campionilor la handbal masculin: Sporting Lisabona - Dinamo Bucureşti 25-26 (9-13)!

Campioana noastră îşi continuă marşul triumfal în actuala ediţie a principalei competiţii europene. Sâmbătă, la Lisabona, echipa condusă de Constantin Ştefan a dat un veritabil recital de

CSM Bucureşti şi-a asigurat calificarea în sferturile Ligii Campionilor după victoria asupra lui Ferencvaros!

Superba victorie înregistrată cu scorul de 27-24, vineri, asupra echipei care a umilit-o luna trecută în primul meci din Grupa Principală cu 23-33, a plasat vicecampioana noastră la egalitate, 9

FC Argeş a adus în lot un mijlocaş român: "Bun venit, Ovidiu Rasoveanu!"

FC Argeş a mai realizat în aceste zile încă un transfer şi a ajuns la 4 jucători nou-aduşi în această iarnă. Echipa noastră a ajuns la o înţelegere pentru 1 an şi 6 luni cu mijlocaşul Ovidiu