După ce s-au aprobat fără probleme procesele verbale care sintetizau şedinţele desfăşurate de la cea ordinară din luna august, preşedintele de şedinţă, Cristian Mitrofan, a abordat joia trecută unul
Decizia s-a luat în şedinţa de legislativ din data de 29 septembrie. Atunci, primarul Constantin Panţurescu şi-a motivat proiectul de hotărâre pentru completarea consiliilor de administraţie de la
Cererea formulată de către Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului către Primăria Municipală a fost soluţionată favorabil prin votul unanim al consilierilor locali, dar cu un amendament formulat de
Decizia a fost luată de consilierii locali în şedinţa ordinară din 30 septembrie. După cum se ştie, aceasta fusese programată iniţial pentru luna mai, dar a fost amânată după ce au apărut opoziţii
Joi a avut loc întâlnirea lunară a Comitetului de Excelenţă. Din C.E.C. mai fac parte începând din această lună Filofteia Pally, fostul director al Muzeului Goleşti şi jurnalistul Traian Ulmeanu
Ieri dimineaţă, un autocar cu 45 persoane a plecat de la Corbi spre Republica Moldova. După cum se ştie, la "Rapsodia păstorească" din localitatea de pe valea Râului Doamnei au participat şi
Primarul Constantin Panţurescu a convocat pentru astăzi, de la ora 15.00, şedinţa ordinară din luna septembrie a legislativului municipal. Pe ordinea de zi sunt înscrise 10 puncte, între care cele
Primarul Constantin Panţurescu a convocat şedinţa ordinară din luna septembrie a Consiliului Local Curtea de Argeş pentru mâine, de la ora 15.00. Pe ordinea de zi sunt înscrise următoarele puncte
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani. Toţi
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani. Toţi