În ultimele zile s-au finalizat şi alegerile delegaţilor săteşti, conform unei hotărâri de consiliu local adotată în conformitate cu prevederile legilor în vigoare. "La ora actuală putem spune că
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani. Toţi
O vizită pe site-ul Primăriei Municipale poate fi deosebit de instructivă, deoarece oferă o imagine a activităţii desfăşurate în cursul anului trecut. Numărul vizitatorilor site-ului a fost de
Sâmbătă, la Goleşti, deputatul PSD Mircea Drăghici a ţinut să aibă o explicaţie cu o parte dintre primarii care-l admonestaseră la ultimul Colegiu Prefectural desfăşurat la Curtea de Argeş în data
După ce în luna iulie, prima şedinţă a Colegiului Prefectural s-a desfăşurat la Piteşti, după cum aţi aflat, luna trecută, a venit rândul municipiului nostru s-o găzduiască. Alături de şefii
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani
La conferinţa de presă de la Prefectura Argeş a fost prezent ieri şi inspectorul general Dumitru Tudosoiu, care a făcut o informare cu privire la starea unităţilor din subordine cu o săptămână
Aceasta a fost constatarea amară a celor care încă mai sperau să păstreze un colţ din vechiul oraş interbelic, simbolizat de strada Dumitru Norocea, care era pavată cu piatră cubică. Dar au căzut
Sâmbătă, la festivităţile prin care s-au încheiat "Sărbătorile Argeşului şi Muscelului" din acest an s-au remarcat mai multe absenţe ale unor aleşi locali din zona Curtea de Argeş. Astfel, au fost
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani. Toţi