A treia încercare de constituire a noii administraţii publice locale a fost încununată de succes în ultima zi a lunii iunie. Dar n-a fost ocolită de nervi şi de cuvinte grele aruncate direct, semn
Primarul ales al comunei, Remus Simion, s-a trezit singur şi ieri, în 29 iunie, la a doua convocare de învestire, după cea din 25 iunie: colegii săi din PSD au bisat absenţa de la şedinţă, ca şi
Primele două tentative de constituire a Consiliului Local şi de depunere a jurământului de către persoanele alese în data de 5 iunie s-au ratat în 24 şi 27 iunie. La prima convocare a prefectului
De ceva timp, mămicile din municipiul nostru au cerut amenajarea parcului de pe Bulevardul Basarabilor. Cel puţin în ultimul timp, în zona unde sunt leagănele pentru copii se formaseă gropi şi după
Luni a fost prima zi de muncă pentru noua administraţie locală. Constantin Panţurescu a semnat în calitate de primar, iar înainte de orice, a fost nevoit să lase un specimen de semnătură la
Vinerea trecută, în timpul validării noii administraţii publice locale de la Curtea de Argeş, prefectul Cristian Soare declara că noul primar, Constantin Panţurescu, pe care îl ştia ca pe un foarte
Astăzi, de la ora 10.00, aleşii locali sunt convocaţi pentru a doua oară de prefectul Cristian Soare pentru a se încerca învestirea administraţiei publice locale rezultate din alegerile de la
Noua administraţie se naşte în chinuri în localitatea de pe DN 7C. Iar fătul care se pune travers pare să fie viceprimarul. Cetăţenii au tranşat la urne lupta pentru postul de primar, în care
Ploaia torenţială de vineri readuce în atenţie o mare anomalie pe care a girat-o vechea administraţie publică locală şi despre care ziarul nostru a mai scris. Canalizarea pluvială este a nimănui