Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani
Vineri, la întâlnirea cu oamenii de afaceri, primarului Constantin Panţurescu i s-a cerut să diminueze drastic numărul câinilor fără stăpân de pe străzile din Curtea de Argeş. Sub impresia
Parlamentarul din Colegiul Curtea de Argeş nu renunţă la ideea de a promova interesele vitale ale zonei. Infrastructura rutieră a fost şi rămâne una dintre preocupările sale prioritare atât în
După cum v-am informat deja, zilele trecute, mai mulţi primari de oraşe şi municipii s-au întâlnit la Piteşti cu vicepremierul Vasile Dîncu. Apoi, acesta, însoţit de către liderul PSD Argeş
Dr. Dan Manu se afla în concediu în data de 14 iulie, la Nisa. Informaţia a fost oferită oamenilor de afaceri care se aflau la întâlnirea cu conducerea administraţiei municipale de către Dan Grecu
Cam aşa s-ar putea rezuma întâlnirea pe care conducerea municipalităţii a avut-o vineri cu oameni de afaceri din oraş. Primarul Constantin Panţurescu şi viceprimarul Gabriel Jubleanu au avut în
Viceprimarul Vasile Preda, cel care a fost ales de colegii consilieri locali în 12 iulie şi care a preluat şi atribuţiile primarului demisionar, Remus-Costin Simion, a intrat imediat în "focul
Astăzi, în jurul orei 10.00, va fi prima reuniune a Comisiei tehnice de amenajare a teritoriului şi urbanism, constituită în cadrul ultimei şedinţe a trecutului legislativ municipal, desfăşurată
Ieri după-amiază, o delegaţie condusă de către vicepremierul Vasile Dîncu, alături de care au fost prefectul Cristian Soare, liderul PSD Argeş, Şerban Valeca, primari de municipii şi de oraşe, a
Săptămâna trecută, primarul Dragoş Boncea a revenit după o scurtă vacanţă petrecută în Spania, ţara în care a lucrat câţiva ani înainte de a lua frâiele conducerii localităţii natale. "Mi-am