Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani. Toţi
Începutul acestui mandat este clar marcat de rănile provocate de campania electorală. Faptul a fost evident în prima şedinţă ordinară de legislativ, cea din 22 iulie, când s-a observat clar
Vinerea trecută, administraţia locală şi serviciile din subordinea Primăriei Curtea de Argeş au lucrat să găsească soluţia viabilă pentru ca fântâna arteziană din faţa sediului să funcţioneze. În
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani
Cea de-a XIII-a ediţie a sărbătorii localităţii se va desfăşura la căminul cultural din centrul comunei, începând cu orele prânzului, ne-a informat primarul Constantin Iatagan. Potrivit
În şedinţa de marţi, consilierii locali au aprobat execuţia bugetului pe trimestrul II din acest an. De la prima vedere sare în ochi excedentul de 7.200.600 lei. Faptul că la secţiunea de
Consiliul Local Curtea de Argeş a aprobat în unanimitate, în prima şedinţă ordinară din acest mandat, conferirea a trei diplome de recunoştinţă pentru tot atâtea familii care au trecut de graniţa