Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 14:51

Om bogat, om sărac - în administraţia municipală din Curtea de Argeş (6)

 

Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani

Pin It

Oreviceanu - cel mai plimbăreţ consilier municipal

 

Revenit în legislativ după câţiva ani de absenţă, consilierul local Emelian Oreviceanu (ALDE) şi-a dobândit titlul de globe-trotter în mai puţin de o jumătate de lună. Dumnealui a reuşit să

Pin It

Anul acesta, mahalaua şi ţigănia vor fi extrădate de pe bulevard!

 

S-ar zice că la moara noii conduceri a administraţiei municipale din Curtea de Argeş se macină o cu totul altă făină. Sau cel puţin aşa sugerează primele semne. În şedinţa de marţi s-a anunţat

Pin It

Consilierii municipali au fost invitaţi la Arhiepiscopie!

 

Anunţul a fost făcut de către primarul Constantin Panţurescu la finalul primei şedinţe ordinare de legislativ din mandatul 2016-2020. Care, la drept vorbind, a îngemănat la modul destul de

Pin It

EXCLUSIVITATE! Gabriel Dică nu are îndoieli: "Cel mai târziu în 2018 vom schia la Molivişu!"

 

Noul şef a preluat ADI Molivişu în luna martie a acestui an. Lucrase anterior o perioadă scurtă cu echipa Bîrlă-Dîrzan, dar fusese pus pe liber. La ora actuală, şi-a asumat responsabilitatea

Pin It

EXCLUSIVITATE! "Comori din lada de zestre", la Valea Iaşului

 

Ieri, la ora 10.00, în curtea şcolii gimnaziale din centrul comunei s-a dat startul celei de-a patra ediţii a acestei manifestări care are drept obiectiv conservarea valorilor tradiţionale şi

Pin It

Ordinea de zi a şedinţei legislativului municipal

 

Primarul Constantin Panţurescu a convocat pentru astăzi, de la ora 15.00, prima şedinţă ordinară a noului Consiliu Local Curtea de Argeş din acest mandat. Pe ordinea de zi sunt înscrise

Pin It

Om bogat, om sărac - în administraţia municipală din Curtea de Argeş (5)

 

Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani

Pin It

Peste 500 argeşeni au primit ajutoare de încălzire în sezonul rece!

 

În perioada sezonului rece 2015-2016, la SPAS au fost primite 453 cereri pentru ajutoare cu subvenţii privind încălzirea cu gaze naturale, după cum urmează: noiembrie 2015 - 393; decembrie 2015 -

Pin It

Ruinele Sân Nicoară au revenit la municipalitate

 

După ce ani de zile aceste vestigii istorice au fost sub umbrela Episcopiei şi apoi a Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului, am aflat recent că s-au întors la administraţia municipală. Aceasta

Pin It