Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani
Revenit în legislativ după câţiva ani de absenţă, consilierul local Emelian Oreviceanu (ALDE) şi-a dobândit titlul de globe-trotter în mai puţin de o jumătate de lună. Dumnealui a reuşit să
S-ar zice că la moara noii conduceri a administraţiei municipale din Curtea de Argeş se macină o cu totul altă făină. Sau cel puţin aşa sugerează primele semne. În şedinţa de marţi s-a anunţat
Anunţul a fost făcut de către primarul Constantin Panţurescu la finalul primei şedinţe ordinare de legislativ din mandatul 2016-2020. Care, la drept vorbind, a îngemănat la modul destul de
Noul şef a preluat ADI Molivişu în luna martie a acestui an. Lucrase anterior o perioadă scurtă cu echipa Bîrlă-Dîrzan, dar fusese pus pe liber. La ora actuală, şi-a asumat responsabilitatea
Ieri, la ora 10.00, în curtea şcolii gimnaziale din centrul comunei s-a dat startul celei de-a patra ediţii a acestei manifestări care are drept obiectiv conservarea valorilor tradiţionale şi
Primarul Constantin Panţurescu a convocat pentru astăzi, de la ora 15.00, prima şedinţă ordinară a noului Consiliu Local Curtea de Argeş din acest mandat. Pe ordinea de zi sunt înscrise
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani
În perioada sezonului rece 2015-2016, la SPAS au fost primite 453 cereri pentru ajutoare cu subvenţii privind încălzirea cu gaze naturale, după cum urmează: noiembrie 2015 - 393; decembrie 2015 -
După ce ani de zile aceste vestigii istorice au fost sub umbrela Episcopiei şi apoi a Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului, am aflat recent că s-au întors la administraţia municipală. Aceasta