Agenţii de la postul de poliţie din Băiculeşti şi cei de la Biroul de Investigaţii Criminale din cadrul secţiei municipale au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis de
A.B.A.A.V. a organizat la sfârşitul săptămânii şedinţa Comitetului de Bazin Argeş-Vedea, care a avut loc în municipiul Giurgiu. Întâlnirea condusă de prefectul judeţului Argeş, Emilian Dragnea, în
Despre tradiţii, mesajul transmis de strămoşi prin portul popular şi păstrarea obiceiurilor româneşti s-a discutat la acţiunea organizată vineri, cu ocazia Zilei Universale a Iei, la muzeul din
Ministerul Afacerilor Externe informează cetăţenii români că Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS/WTO), luând în considerare şi prevederile Regulamentului Sanitar Internaţional - RSI 2005, a
Sâmbătă, în zona Cheile Dâmbovicioarei se va desfăşura cea de-a cincea ediţie a Concursului de Escaladă Memorial "Bebe Nistorescu", organizat de Consiliul Judeţean, în coordonarea Salvamont Argeş
La filtrul format pe strada 1 Decembrie 1918, agenţii de la Biroul Rutier din cadrul secţiei municipale l-au oprit în trafic, pentru verificări de rutină, pe N.M.B. (39 ani), din Curtea de Argeş
În doar 24 ore, poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru
Săptămâna aceasta a avut loc ceremonia de predare-primire a funcţiei de comandant, la care au luat parte primarul Constantin Panţurescu, vicele Gabriel Jubleanu, comandanţii principalelor instituţii
Cum meteorologii anunţă un val de căldură ce cuprinde inclusiv judeţul nostru, reprezentanţii DSP Argeş îi sfătuiesc pe cetăţeni să evite pe cât posibil expunerea prelungită la soare, între orele