Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 19 aprilie 2024 07:00

Doar egal pentru Mioveni cu ASU Poli Timişoara

CS Mioveni a întâlnit luni, în prologul etapei a 25-a, formaţia ASU Politehnica Timişoara, cu care a remizat, scor 1-1, după ce galben-verzii au condus la pauză. Gazdele au marcat primele prin Cosmin Năstăsie, în minutul 38, din lovitură de la 11 metri, şi deşi au mai avut ocazii clare, galben-verzii nu au reuşit să mai înscrie în poarta timişorenilor. Golul egalizator a venit târziu în meci, în minutul 82, când Plămadă a şutat de la 14 metri la colţul scurt şi l-a învins pe Flavius Croitoru, stabilind scorul final. Cu 31 puncte, CS Mioveni este acum pe locul 8 şi va merge sâmbătă, în deplasare la Ştiinţa Miroslava, formaţie aflată în zona retrogradării.

CS Mioveni a evoluat în formula F. Croitoru - Alexe, Gherghe, Burnea (Traşcu 69'), Ed. Stoica - Roşoagă (Ed. Nevacşu 84'), Mîrzeanu (Andr. Neagoe 25') - Al. Neagu, Ed. Florescu, Ayza (cpt.) - C. Năstăsie. Rezerve neutilizate: Bg. Preda - Cip. Negoiţă, Mih. Vintilă, Seb. Ivan. Antrenor: Laurenţiu Roşu. ASU Poli Timişoara s-a bazat pe Dur-Bozoancă - Giuricici (Motreanu 59'), Bilia (cpt.), Scutaru, Taub - Krausz, A. Ignea, C. Predescu (Ghinescu 82') - Sorescu, Lusamba (Vas. Nicolae 59'), I. Plămadă. Rezerve neutilizate: Dascălu - Coadă, Schieb, Fl. Lazea. Antrenor-interimar: Antonio Foale.

Economiseşte timp şi bani abonându-te la  la orice poștaș sau oficiu poștal din județ ori din țară!

Abonamentul pe o lună costă 10 lei, pe trei luni 28 de lei, pe șase luni 54 de lei, iar pe un an 100 de lei.