Primul amical, prima victorie: Real Bradu - FC Argeş 0-2 (0-0)

FC Argeş a disputat sâmbătă, pe sinteticul de la Bradu, primul joc de verificare din această perioadă precompetiţională. Alb-violeţii au învins cu 2-0 pe Real Bradu, liderul Ligii a IV-a Argeş, golurile alb-violeţilor fiind reuşite după pauză. Buleică a deschis scorul în min. 48 după ce a trimis în plasă o centrare de pe stânga, iar Şerban a majorat diferenţa, după ce a trimis în vinclu o torpilă de la 30 m! Emil Săndoi a împărţit lotul în două formaţii în încercarea de a da minute în mod egal fiecărui jucător pe care îl are la dispoziţie. Confruntarea cu Bradu a fost dominată de la un capăt la altul de către piteşteni, care în afară de cele două goluri marcate, au mai avut şi alte mari ocazii de gol prin Florescu, Năstăsie, Şerban, Enceanu şi Barbu. De fiecare dată portarul gazdelor a fost la post, limitând proporţiile scorului. Şi Real Bradu şi-a trecut în cont două mari ocazii de gol, prin Păun, care din interiorul careului nu l-a putut învinge pe Octavian Popescu şi Păvăluţă, care a trimis în bară. Pentru alb-violeţi, amicalul cu Bradu a fost un test util de pregătire, având în vedere că FC Argeş venea după trei săptămâni de pregătire cu câte două antrenamente pe zi.

Caseta tehnică

FC Argeş, repriza I: Popescu - Oancea, Gugu, Turda, Stan - Vasile Gheorghe, Panait, Alin Popa, Năstăsie - Florescu, Buhăescu.
FC Argeş, repriza a II-a: Grecu - Tofan, Vişa, Hreniuc, Şerbănică - Raul Costin, Şerban, Cătălin Barbu, Enceanu - Buleică, Nilă. Pe parcurs au mai intrat juniorii Oprescu, Vochin şi Teodorescu. Antrenor: Emil Săndoi.
Real Bradu: Zaharia - Voicu, Mihăilă, Nae, Ştefănescu - Barbu, Irimia, Neagu, Mormolea - Păun, Păvăluţă. După pauză au mai intrat Predică, Sinculescu, Alexa, Bobaru, Mierlea, S. Ciucă, Andreescu, B, Ciucă, Anghel. Antrenor: George Stan.