CS Mioveni - Gloria Buzău 0-0, debut cu stângul pentru Claudiu Niculescu!

Fosta glorie dinamovistă s-a aflat vineri la primul meci pe banca galben-verzilor după ce l-a înlocuit la conducerea echipei pe Marius Stoica. Din păcate, a remizat 0-0, acasă, cu Gloria Buzău. CS Mioveni a continuat astfel pasa mai slabă de la începutul acestui an, argeşenii acumulând doar 2 puncte în primele 3 etape din 2020. Cu punctul luat vineri, CS Mioveni au acumulat 39 în clasament şi se menţine pe locul al doilea. Chiar dacă gazdele au avut mai mult iniţiativa şi au căutat cu disperare golul, cei care au ratat ocaziile mari au fost oaspeţii. În minutul 63, aceştia chiar au trimis balonul în bară, la un şut al lui Balgiu. În prima repriză, CS Mioveni a ratat câteva situaţii bune prin Rădescu, Balint şi Hergheligiu, în timp ce în partea a doua, Balint, Coşereanu şi Raul Costin au avut cele mai mari ratări. Următorul meci al Mioveniului este sâmbăta viitoare, în deplasare la Metaloglobus.

Caseta tehnică

CS Mioveni: Croitoru - Ghiţă, Beţa, Hreniuc, Stoica - Costin, Şerban - Rădescu (Işfan 80'), Hergheligiu (Măzărache 64'), Coşereanu (cpt., Massaro 72') - Balint. Rezerve neutilizate: Sima - Efros, Albăstroiu, Anghelina. Antrenor: Claudiu Niculescu.
Gloria Buzău: Stoian - Gîţ, Ioniţă, Perju (Toma 51'), Nedelea - Balgiu, Tucaliuc (Stăiculescu 89'), Roşu - Huiban, Stoica (Gavrilă 74'), Munteanu (cpt.). Rezerve neutilizate: Şerban - Tudose, Ignat, Catană. Antrenor: Ilie Stan.