Astăzi, consilierul local Ionel Păunescu a depus la Registratura Primăriei Curtea de Argeş o cerere adresată primarului Constantin Panţurescu şi secretarului Radu Chirca, pentru crearea unei
Luni, în cadrul conferinţei de presă a Consiliului Judeţean Argeş, au fost transmise noile măsuri luate pentru limitarea şi prevenirea răspândirii infecţiilor cu coronavirus (COVID-19). Alături de
Preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Dan Manu, a vizitat locuinţa protejată pentru victimele violenţei domestice deschisă în judeţul nostru. Aceasta are o capacitate de 6 locuri şi se află
Vineri, la Centrul pentru Recreerea Pensionarilor din cadrul Direcţiei de Asistenţă Socială Curtea de Argeş (director, Mariana Moise), în virtutea definiţiei lui Miguel de Cervantes - "Femeia este
Vineri, la Primăria Curtea de Argeş a avut loc o întâlnire cu reprezentanţii unităţilor de învăţământ din municipiu, în cadrul căreia s-au discutat măsurile administrative de prevenţie ce se impun
Administraţia Fondului pentru Mediu (AFM) efectuează, în această perioadă, acţiuni de control la Unităţile Administrativ Teritoriale (UAT) care nu şi-au declarat contribuţia privind cantităţile de
Conducerea primăriei dă zor cu proiectul pentru contractul de reabilitare a drumurilor din localitate. De asemenea, se lucrează cu mult spor la finalizarea extinderilor la reţelele de alimentare cu
Acesta este de 18.977.790, cu 5.377 mai puţini faţă de ultima informare publică realizată de Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) pe această temă, potrivit căreia, la data de 31 ianuarie 2020
Primăria şi Consiliul Local al comunei Coşeşti doresc un 8 Martie cât mai frumos tuturor doamnelor şi domnişoarelor din localitate.Fie ca toate împlinirile frumoase, sănătatea şi spiritul acestei
Miercuri, în jurul prânzului, reprezentanţii Primăriei Municipale, în frunte cu edilul-şef Constantin Panţurescu, s-au deplasat pe str. 1 Decembrie 1918, acolo unde au avut o întâlnire cu cei