În şedinţa de Guvern de săptămâna trecută a fost discutat un memorandum intitulat "Măsuri privind continuarea procesului de descentralizare", document realizat de Ministerul Dezvoltării prin care
Aleşii locali au intrat în ultimul an al actualului mandat. Cei mai mulţi dintre ei şi-au găsit ritmul necesar îndeplinirii sarcinilor încredinţate de cetăţeni şi se străduiesc să nu-i dezamăgească
În data de 24 iunie s-a desfăşurat tradiţionala slujbă de hram la bisericuţa din lemn din acest sat al comunei Valea Iaşului. Preotul paroh Radu Iustinian Mărtoiu a fost susţinut la oficierea
Un altul în locul primarului Constantin Oancea nu şi-ar mai fi văzut capul de griji în această perioadă - vorba românului. Şi asta pentru că aleşii locali au intrat în febra pregătirii celei de-a
În data de 23 iunie au ajuns la sărbătoarea comunităţii de păstori vâlceni ambasadorii culturali din comuna Corbi. Delegaţia a fost condusă de către directorul Căminului Cultural din localitatea
Duminică, o delegaţie culturală plecată de la Brăduleţ a întors vizita făcută de fraţii de la Vaideeni la "Festivalul Caşcavalului" desfăşurat la finalul lunii trecute. Primarul Evlampie Alecu ne-a
Am dovedit de mai multe ori decât ne-am fi dorit faptul că Oraşul Regal Curtea de Argeş este populat şi de tipi cu pretenţii nejustificate, dar extrem de mari. Dovezile pot fi identificate la orice
Aleşii locali au intrat în ultimul an al actualului mandat. Cei mai mulţi dintre ei şi-au găsit ritmul necesar îndeplinirii sarcinilor încredinţate de cetăţeni şi se străduiesc să nu-i dezamăgească
Primarul Constantin Panţurescu a convocat pentru ziua de 27 iunie şedinţa ordinară din această lună a Consiliului Local Curtea de Argeş. Pe ordinea de zi figurează mai multe proiecte, după cum
Vineri, conducerea Consiliului Judeţean a primit vizita unei delegaţii din Regiunea Savoia-Franţa. Prilejul acestei vizite îl constituie aniversarea a 50 ani de Salvamont, precum şi semnarea unui