... şi am lăsat pentru mai târziu reabilitarea fostului ştrand, de care ne puteam servi doar două sau trei luni în fiecare vară!" Aceasta a fost explicaţia dată de către primarul Constantin
Aşa s-a prezentat reuniunea ordinară a Consiliului Local Curtea de Argeş din data de 30 iulie. Sub preşedinţia lui Ion Şerban, flancat de către primarul Constantin Panţurescu şi de viceprimarul
Declaraţia a fost făcută recent de către primarul Nicolae Barbu. Dumnealui a convocat o şedinţă de legislativ în data de 26 iulie, la o oră ceva mai neobişnuită, 11.00, aceasta deoarece urma să
Aleşii locali au intrat în ultimul an al actualului mandat. Cei mai mulţi dintre ei şi-au găsit ritmul necesar îndeplinirii sarcinilor încredinţate de cetăţeni şi se străduiesc să nu-i dezamăgească
În decursul lunii iulie, Direcţia de Asistenţă Socială Curtea de Argeş (director executiv, Mariana Moise) a efectuat toate demersurile necesare pentru înhumarea a doi decedaţi (cazuri sociale)
Staţiunea Molivişu şi-a câştigat în ultimii ani o faimă cu care nu are motive să se mândrească. Şi asta nu pentru cine ştie ce fabuloase oferte care ar atrage turiştii, ci mai degrabă pentru
Consiliul Local a alocat în bugetul pe anul în curs suma de 120.000 lei pentru a-i investi în modernizarea iluminatului stradal. Lucrările de execuţie sunt în curs de desfăşurare în acest moment
Aleşii locali au intrat în ultimul an al actualului mandat. Cei mai mulţi dintre ei şi-au găsit ritmul necesar îndeplinirii sarcinilor încredinţate de cetăţeni şi se străduiesc să nu-i dezamăgească
În comuna din vecinătatea municipiului Curtea de Argeş funcţionează două Cabinete Medicale Individuale (C.M.I.). Doctoriţele Luminiţa Heroiu şi Gheorghiţa Mustaţă monitorizează starea de sănătate a
Zilele trecute, în cadrul Centrului pentru Recreerea Pensionarilor Curtea de Argeş a avut loc proiectul "28 iulie - Ziua mondială de luptă împotriva hepatitei". Cu acest prilej, beneficiarii