Omul care timp de 36 ani a păstorit Casa de Cultură "George Topîrceanu" din municipiul nostru s-a remarcat de-a lungul timpului prin activităţile sale care au făcut cinste oraşului şi
În week-end, ofiţeri din cadrul postului de Poliţie Transporturi Feroviare Curtea de Argeş, împreună cu agenţi din cadrul Autorităţii Navale Române - Căpitănia Snagov l-au depistat pe numitul C.I
Agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Tigveni l-au depistat la sfârşitul săptămânii trecute pe M. F. (26 ani), din municipiul Piteşti, care deşi se afla sub influenţa băuturilor alcoolice
În noaptea de sâmbătă spre duminică, salvatorii montani argeşeni au avut parte de destul de multă acţiune. Astfel, două echipe formate din câte 6 membri ai formaţiilor Curtea de Argeş şi Piteşti
Poliţia Română acţionează permanent pentru siguranţa celor care aleg să călătorească cu trenul şi pentru respectarea legalităţii transporturilor de persoane şi mărfuri, având în vedere numărul
Astăzi şi mâine, vremea va fi izolat caniculară în Muntenia, iar disconfortul termic se va accentua. În cea mai mare parte a zilei, cerul va fi senin, iar vântul va sufla slab şi moderat
Noul primar al Curţii de Argeş, Constantin Panţurescu, promitea încă înainte de scrutinul din 5 iunie că va avea biroul în stradă şi, că pentru a se simţi bine, va recondiţiona stâlpii de lumină
Poliţia Română operaţionalizează prevederile O.U.G. nr. 41 din 2016 privind stabilirea unor măsuri de simplificare la nivelul administraţiei publice centrale şi pentru modificarea şi completarea
Un bucureştean şi un brădeţean au picat în plasa agenţilor din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Domneşti. Cu ocazia desfăşurării de controale de rutină pe raza de competenţă au fost depistaţi la
La sfârşitul săptămânii trecute, poliţişti din cadrul Secţiei Rurale Domneşti au identificat doi minori, de 15, respectiv 16 ani, ambii din comuna Mălureni, judeţul Argeş, care erau bănuiţi că ar