Primarul municipiului Curtea de Argeş este unul dintre vechii prieteni ai deputatului Mircea Drăghici. În vara lui 2016, după ce a câştigat primul mandat de şef al administraţiei municipale din
După cum v-am informat deja, marţi au sosit la sediul administraţiei publice locale reprezentanţii Gărzii Forestiere, ai Gărzii de Mediu, ai Fondului cinegetic, însoţiţi de medicul veterinar de zonă
După cum se ştie, în momentul în care Ion Bolovan a fost eliberat din funcţie la încheierea contractului de manager şi a ieşit la pensie, a fost ales ca înlocuitor la comandă Gabriel Nastea
Primarul Constantin Oancea aştepta azi dimineaţă sosirea unor reprezentanţi ai Direcţiei Silvice şi ai altor factori de responsabilitate anunţaţi să vină pentru a constata la faţa locului pagubele
După cum v-am informat deja, duminică s-a aprins la Albeşti "Flacăra Centenarului". Evenimentul s-a desfăşurat în faţa Şcolii Gimnaziale din satul Pământeni, în imediata vecinătate a sediului
Administraţia publică locală aflată sub conducerea primarului Virgil Baciu procedează ca omul gospodar la casa lui: după ce şi-a finalizat pregătirile de iarnă, a trecut la verificarea acestora
Zilele trecute, Consiliul Judeţean Argeş a finalizat două noi lucrări de infrastructură rutieră. Astfel, au fost încheiate lucrările la podul de la Ursoaia, din comuna Cotmeana, dar şi asfaltarea a
Lucrările au continuat în ritm intens în comuna condusă de către primarul Nicolae Langer. Edilii au valorificat cât au putut de bine vremea favorabilă din această toamnă generoasă. Astfel, urmele
Primarul Dragoş Boncea, care şi-a petrecut câţiva ani buni în străinătate înainte să candideze şi să câştige postul de primar al comunei natale, are planuri mari pentru aceasta. Consecvent şi
Edilii nordicei comune de pe Valea Argeşului au investit serios cu ani în urmă în dotarea proprie cu o basculantă de şantier marca Tatra şi un tractor cu remorcă la care se pot ataşa şi lame pentru