Duminică, şi comuna Albeştii de Argeş a celebrat Centenarul, aducând omagiul eroilor din localitate care şi-au jertit vieţile pe frontul Primului Război Mondial, pentru îndeplinirea idealului
Primarul Dragoş Boncea ne-a anunţat că investiţia de circa 400.000 lei, pentru construirea unui pod nou peste Pârâul Bolanului, va demara zilele acestea. În 19 noiembrie urmează să semneze ordinul de
Asigurarea ne-a fost oferită de către primarul Ion Ionescu pe tonul ferm al omului care ştie că puţine lucruri îl mai pot pune în dificultate. Şi are perfectă dreptate, deoarece curăţenia şi ordinea
În perioada 15-18 noiembrie, la ROMEXPO Bucureşti, în Pavilionul B2, s-a desfăşurat ediţia de toamnă a Târgului de Turism al României, eveniment la care a participat şi Consiliul Judeţean Argeş, cu
Şedinţa Adunării Generale a Acţionarilor de la S.C. AQUATERM S.A., convocată de către Gabriel Nastea în data de 15 noiembrie, s-a desfăşurat în Sala Mică de la etajul III al sediului Primăriei Curtea
Vestea bună ne-a fost dată de către primarul Constantin Panţurescu: "La ora actuală avem toate componentele pentru echipamentele care ne mai lipseau. Constructorul aşteaptă numai o macara puternică
Dincolo de festivităţile organizate în 10 noiembrie, comunitatea locală a ieşit în evidenţă şi cu o interesantă revistă dedicată evenimentului. Realizată prin strădaniile comune ale conducerii
Aceasta este întrebarea care-i frământă (probabil) pe mulţi, dar care nu îndrăznesc să-şi dea gândurile pe faţă. După cum se ştie, ultimul mandat interimar dat lui Gabriel Nastea de către Adunarea
Primarul Oraşului Regal Curtea de Argeş a participat la începutul acestei săptămâni la Adunarea Generală a Asociaţiei Municipiilor din România, desfăşurată la Bucureşti. În deschidere, preşedintele
După inaugurarea podului peste Râul Vâlsan, situat în punctul Mailat, primarul Constantin Oancea ne-a informat că investiţiile din comuna pe care o conduce vor continua. Astfel, se au în vedere mai