Primarul Vasile Preda şi aleşii locali pot fi foarte mulţumiţi pentru faptul că s-a încheiat proiectul de reabilitare şi modernizare a şcolii din centrul comunei. Acesta a fost demarat încă de prin
Aşa a definit primarul din Băiculeşti, Niculaie Dragnea, situaţia creată de această iarnă întârziată apărută în preajma Echinocţiului de primăvară, care încurcă toate planurile edililor argeşeni, ce
La evenimentul de înfrăţire a comunelor din România, respectiv Republica Moldova, din data de 20 martie, s-a înregistrat şi o prezenţă exotică. Este vorba despre o doamnă născută în Brazilia, Ana
Acesta este principiul pe care se bazează conducerea administraţiei publice locale de la Poienarii de Argeş. Primarul Dragoş Boncea, care a trăit şi a muncit ani de zile în străinătate, având ocazia
Oricât ar părea de paradoxal, acesta este adevărul: ziua de 22 martie a.c. a fost aleasă de către conducerile de la S.C. AQUATERM S.A. şi S.C. Salubritate Publică S.R.L. pentru a desfăşura şedinţele
În data de 16 martie, primarul Nicolae Barbu a fost la Bucureşti cu o misiune foarte importantă, despre care a declarat în exclusivitate pentru ziarul nostru: "Am depus la ANRE solicitarea pentru
Iarna nu se îndură să ne părăsească încă, deşi, iată, mai sunt numai 3 săptămâni până la Sfintele Sărbători Pascale. A nins iarăşi şi, chiar dacă peste Oraşul Regal n-a căzut o cantitate mare de
După cum v-am anunţat deja, mâine, de la ora 14.30, Căminul Cultural din comuna de pe Râul Doamnei va găzdui festivitatea semnării documentelor oficiale de înfrăţire dintre comunitatea locală şi cea
Vă informam cu câtva timp în urmă despre întâlnirile pe care le-a avut luna trecută cu primarii preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, dr. Dan Manu. Printre altele, dumnealui le-a cerut să