Oraşele vor fi reclasificate în 7 categorii în funcţie de statutul administrativ, poziţia geografică, nivelul de dotare, valenţele de natură culturală şi ecologică, iar comunele vor fi încadrate
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani. Toţi
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani
Şedinţa din data de 16 august a marcat începutul unei bune colaborări între aleşii locali: toate proiectele de hotărâri au fost aprobate cu unanimitate de voturi şi într-un timp record, care n-a
Tradiţia se va respecta şi în acest an şi, în prima sâmbătă de după prăznuirea Adormirii Maicii Domnului, aşa cum a stabilit Virgil Baciu, ctitorul acestui eveniment încă de la prima ediţie, fiii
De multe ori argeşenii au cerut municipalităţii amenajarea lacului din acest parc. Pe vremuri, acolo creşteau nuferii, iar în ultimii ani au prosperat populaţii de broaşte, care-şi fac veacul
Acesta este obiectivul comun al conducerii municipiului şi al cetăţenilor din Curtea de Argeş pentru ziua în care ne aflăm, enunţat astăzi de dimineaţă de către primarul Constantin Panţurescu
Municipalitatea, cu serviciile din subordine, dar şi celelalte instituţii implicate în tristul eveniment pricinuit de ceremonia înmormântării Reginei Ana, au depus eforturi considerabile după ce
Miercuri s-au finalizat lucrările la fântâna arteziană din zona Parcului Sân Nicoară, la care primarul Constantin Panţurescu şi viceprimarul Gabriel Jubleanu au fost mai tot timpul prezenţi pentru